Novinky

Najlepší dovolenkový sprievodca na ostrove Hvar

0 0


Take A Break je vaším dokonalým sprievodcom po dokonalých výletoch načerpať nové sily, znovuobjaviť seba a svoje vzťahy a znovu sa zapojiť do sveta. Pred rezerváciou sa budeme venovať nákupným zastávkam, skvelým barom, reštauráciám, ktoré stoja za vaše peniaze, príležitostiam na fotografovanie, nezabudnuteľným zážitkom a ďalším dôležitým detailom, ktoré potrebujete.

Kedysi tichšia a lacnejšia alternatíva k preplneným európskym destináciám, ako je Taliansko a Francúzsko, sa Chorvátsko v posledných rokoch stalo turistickým centrom. A je ľahké pochopiť prečo.

Úchvatné modré odtiene Jadranského mora, pôsobivé historické miesta, bohaté národné parky a popkultúra, to všetko je súčasťou lákadla. A potom sú tu samozrejme ostrovy.

Chorvátsko, ktoré sa často nazýva „krajina tisícich ostrovov“, má asi 1200 ostrovov, ostrovčekov, skál a útesov. Toto leto som mal možnosť navštíviť jeden z najobľúbenejších – Hvar.

Hoci je Hvar známy svojim nočným životom, ide o oveľa viac než len o párty. Nižšie som zostavil niekoľko obľúbených jedál, atrakcií a ďalších zaujímavostí z tohto chorvátskeho raja.

Kde zostať

Pôvodne som počas môjho pobytu v Chorvátsku neplánoval ísť na Hvar, ale na naliehanie priateľa, aby som ostrov navštívil, som si rezervoval hotel na poslednú chvíľu.

Hoci mnohé hotely boli na letnú sezónu plné, v hoteli Park Hvar som našiel skvelú cenu. Bolo to dobre umiestnené v blízkosti mnohých reštaurácií, barov a atrakcií a moja izba mala krásny výhľad na Jadran.

Zľava: Atmosféra v hoteli Park Hvar, kokteil v paláci Elisabeth a prechádzka po meste Hvar

Caroline Bologna/HuffPost

Zľava: Atmosféra v hoteli Park Hvar, kokteil v paláci Elisabeth a prechádzka po meste Hvar

Ďalším vrcholom môjho času na Hvare súvisiaceho s hotelom bolo pitie nápojov pri západe slnka a večera na terase paláca Elisabeth. Päťhviezdičkový hotel, postavený na mieste bývalého kráľovského paláca, je pomenovaný po slávnej rakúskej cisárovnej Sisi, ktorá bola vášnivou cestovateľkou a pomohla financovať výstavbu skoršej iterácie nehnuteľnosti.

Zatiaľ čo tieto dve nehnuteľnosti sú centrálne umiestnené v zhone mesta Hvar, môžete nájsť pokojnejšie ubytovanie ďaleko od hlavného prístavu. Niektorí priatelia si užili pobyt v Maslina Resort v Stari Grad na severnej strane ostrova.

Čo jesť

Množstvo čerstvých morských plodov…Čítaj celý článok

Originál článok: https://www.huffpost.com/entry/hvar-croatia-ultimate-guide_l_64cb0f2ae4b03d9b515f9efa
Obrázok: huffpost.com a pixabay.com/
__
huffpost.com – Všetky práva vyhradené

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.