Novinky

Minimálna mzda na Slovensku by mala na rok 2025 rekordne stúpnuť, dôvodom však nie sú Tomášove legislatívne zmeny

0 0

2024-01-08 13:12:46 – (SITA.sk)

Minimálne hrubé zárobky zamestnancov by mali od začiatku budúceho roka rekordne stúpnuť. Dôvodom by však nemal byť štedrejší zákonný mechanizmus rastu minimálnej mzdy, ktorý avizuje vláda Roberta Fica (Smer-SD).

Razantné zvyšovanie

Za rekordným nominálnym rastom najnižších hrubých zárobkov stojí razantné zvyšovanie priemernej mzdy na Slovensku, na ktoré je minimálna mzda naviazaná.

Podľa najnovšej makroekonomickej prognózy zo začiatku decembra minulého roka by mala priemerná mzda na Slovensku za rok 2023 stúpnuť o 9,8…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vofinanciach/minimalna-mzda-na-slovensku-by-mala-na-rok-2025-rekordne-stupnut-dovodom-vsak-nie-su-tomasove-legislativne-zmeny/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.