Novinky

Japonské železničné preukazy sú oveľa drahšie, ale Kyun Pass môže ušetriť peniaze

0 0


Popandemický nárast medzinárodných cestujúcich spolu so slabými výmennými kurzami mohli nepriamo ukončiť jednu z najobľúbenejších japonských cestovných ponúk: Japan Rail Pass..

Ceny za JR Pass, ako je známe, v októbri 2023 vzrástol zhruba o 65 % – 75 %..

Stále sa však dajú nájsť železničné ponuky – najmä pre tých, ktorí presahujú obvyklé horúce miesta Tokia, Kjóta a Osaky.

Východojaponská železničná spoločnosť, známejšia ako JR East, v decembri oznámila nový Kyun Pass.

Umožňuje návštevníkom nastúpiť na vlaky do Aomori, japonského hlavného mesta jabĺk na severe; lyžiarske svahy v Nagano na severozápade; a Matsumoto na západe, kde dodnes stojí jeden z najstarších japonských hradov.

Kyun Pass, pomenovaný podľa japonského slova pre prekonávanie emóciami, je jednodňový all-you-can-ride pass, ktorý zahŕňa všade tam, kde JR East pôsobívrátane japonského regiónu Kanto – ktorý zahŕňa Tokio a Jokohamu – a jeho regiónu Shinetsu, ktorý označuje prefektúry Niigata a Nagano, dve z…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/09/japan-rail-passes-are-much-pricier-but-the-kyun-pass-may-save-money.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.