Novinky

Akciové trhy v minulom roku rástli a na jeho konci sa dotýkali historických maxím. Ako to pôjde ďalej?

0 0

2024-01-08 17:39:22 – (SITA.sk)

Uplynulý rok sa niesol v znamení viacerých pozitív. Inflácia postupne podľa vedúceho produkt manažmentu v Tatra Asset Managemente Martina Smreka oslabovala z dvojciferných hodnôt a blíži sa k cieľu centrálnych bánk, čo umožní ukončiť zvyšovanie úrokových sadzieb.

„Už len samotné plány na ich znižovanie v roku 2024 boli vetrom do plachiet akciovej rely v závere roka,“ skonštatoval Smrek.

Rast potiahlo viacero firiem

Pozitívom bolo podľa neho aj rozšírenie počtu firiem, ktoré ťahali akciové indexy nahor.

Kým v prvej polovici roka 2023 sa pod rast podpísalo iba niekoľko veľkých technologických firiem, záverečný…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vofinanciach/akciove-trhy-v-minulom-roku-rastli-a-na-jeho-konci-sa-dotykali-historickych-maxim-ako-to-pojde-dalej/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.