Novinky

Záchrana Katarínky bude pokračovať už tridsiaty rok, doteraz sa do nej zapojilo vyše dvetisíc ľudí

0 0

2024-01-07 18:22:04 – (SITA.sk)

Občianske združenie Katarínka bude aj v tomto roku pokračovať v záchrane ruín Kostola a kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej pri Dechticiach v okrese Trnava dobrovoľníkmi.

Pôjde už o tridsiaty ročník dobrovoľníckych prác na tomto kedysi pútnickom mieste. Počas tohto obdobia sa do záchrany Katarínky pre ďalšie generácie zapojilo už viac ako 2 000 prevažne mladých ľudí.

Pokračoval archeologický výskum

Ako informoval Sebastián Lukáš Šedo z občianskeho združenia Katarínka, ďalší záujemcovia sa už teraz môžu prihlasovať do niektorej z prázdninových dobrovoľníckych družín.

Vlani sa do prác v areáli zrúcaniny zapojilo viac ako 150 dobrovoľníkov, z toho 68 nových. Najviac sa venovali prácam v priestoroch suterénu juhozápadnej…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/zachrana-katarinky-bude-pokracovat-uz-tridsiaty-rok-doteraz-sa-do-nej-zapojilo-vyse-dvetisic-ludi/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.