Novinky

Viac než sto obyvateľov ruského mesta Belgorod už odišlo ďalej od hranice s Ukrajinou

0 0

2024-01-07 20:35:32 – (SITA.sk)

Viac ako 100 obyvateľov ruského mesta Belgorod, ktoré leží pri hranici s Ukrajinou, sa evakuovalo na vzdialenejšie miesto.

„V mene regionálneho gubernátora Viačeslava Gladkova sme sa stretli s prvými obyvateľmi Belgorodu, ktorí sa rozhodli presťahovať na najbezpečnejšie miesto. Viac ako sto ľudí sme umiestnili v našich dočasných ubytovacích centrách,“ napísal na platforme Telegram šéf okresu Staryj Oskol Andrej Česnokov. Ten sa nachádza zhruba 115 kilometrov od Belgorodu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinské útoky na Belgorod z 30. decembra podľa tamojších úradov neprežilo 25 ľudí. Útoky raketami alebo dronmi pokračovali aj počas týždňa.


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/viac-nez-sto-obyvatelov-ruskeho-mesta-belgorod-uz-odislo-dalej-od-hranice-s-ukrajinou/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.