Novinky

Británia investuje tristo miliónov libier do programu na výrobu pokročilého jadrového paliva

0 0

2024-01-07 18:45:16 – (SITA.sk)

Spojené kráľovstvo plánuje vynaložiť 300 miliónov libier na nový program na výrobu pokročilého jadrového paliva vhodného pre ďalšiu generáciu reaktorov na výrobu energie.

Nová investícia pomôže podporiť domácu produkciu paliva Haleu, ktoré v súčasnosti komerčne vyrába iba Rusko. Na svojej webstránke o tom informuje denník The Guardian.

„Spustenie programu Haleu umožní Spojenému kráľovstvu dodávať svetu špecializované jadrové palivo a ďalej izolovať Putinovo Rusko,“ uviedlo vo vyhlásení britské ministerstvo energetickej bezpečnosti a uhlíkovej neutrality.


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/venergetike/britania-investuje-tristo-milionov-libier-do-programu-na-vyrobu-pokrocileho-jadroveho-paliva/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.