Novinky

V pondelok sa začne rozprava k novele Trestného zákona, ktorá ruší ÚŠP

0 0

2024-01-07 12:02:46 – (SITA.sk)

Predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD) otvorí v pondelok 8. januára rozpravu k návrhu na skrátené legislatívne konanie k vládnej novele Trestného zákona, ktorá okrem iného má za cieľ zrušiť špeciálnu prokuratúru.

Nesprávna transpozícia smernice EP

Do rozpravy k tomuto bodu je písomne prihlásených 59 opozičných poslancov, neskôr sa budú môcť prihlásiť aj ústne. Písomne i ústne sa poslanci budú môcť do rozpravy k tejto novele prihlásiť aj v prípade jej rokovania v prvom a neskôr v druhom čítaní.

Podľa predkladateľa novely ministra spravodlivosti Borisa Suska (Smer-SD) vyplýva naliehavosť prijatia zmien v skrátenom legislatívnom konaní z nevyhnutnosti prijať legislatívne opatrenia v oblasti trestného práva, ktoré nadväzujú…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/v-pondelok-sa-zacne-rozprava-k-novele-trestneho-zakona-ktora-rusi-usp/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.