Novinky

Predseda Euróspkej rady Charles Michel bude kandidovať do Európskeho parlamentu

0 0

2024-01-07 13:27:51 – (SITA.sk)

Predseda Európskej rady Charles Michel bude kandidovať v júnových voľbách do Európskeho parlamentu. Povedal to trom belgickým médiám a jeho hovorca to potvrdil webu Politico.

Orbán môže byť jeho nástupcom

Michel nešpecifikoval, či za jeho rozhodnutím získať kreslo v europarlamente je záujem o iné vysoké funkcie, ako napríklad byť vedúcim kandidátom európskych liberálov, uchádzať sa o predsedníctvo Európskej komisie alebo stať sa belgickým eurokomisárom.

V prípade zvolenia by sa Michel ujal kresla v europarlamente v polovici júla, čo pre lídrov Európskej únie (EÚ) znamená, že sa budú musieť rýchlo dohodnúť na jeho nástupcovi v Európskej rade. Ak by sa tak nestalo, stretnutia rady by viedol maďarský premiér Viktor Orbán, ktorého…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/predseda-eurospkej-rady-charles-michel-bude-kandidovat-do-europskeho-parlamentu/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.