Novinky

4 jednoduché spôsoby, ako sa stravovať pre dlhovekosť v roku 2024

0 0


4 jednoduché spôsoby stravovania pre dlhovekosť

1. Jedzte viac celozrnných potravín

“V prvom rade sa zamerajte na celé a minimálne spracované potraviny, najmä rastlinné,” hovorí Hu. Zamerajte sa na začlenenie viac celých potravín, ako je ovocie, zelenina, celé zrná, orechy a strukoviny do každého jedla, dodáva.

Hu dôrazne odporúča stravu podobnú stredomorská stravazdravá rastlinná strava alebo Okinawská diétaktoré sú všetky bohaté na celé potraviny.

„Tieto stravovacie návyky boli preukázalo, že znižuje riziko chronických chorôb, ako je cukrovka, kardiovaskulárne choroby, niektoré druhy rakoviny a tiež riziko demencie,“ hovorí.

“A pretože to sú hlavné príčiny smrti. Preto sa ukázalo, že tieto zdravé stravovacie návyky znižujú riziko predčasného úmrtia a vedú k dlhšej dĺžke života.”

2. Znížte spotrebu spracovaných a ultraspracovaných potravín

Keď do svojej stravy pridáte viac celozrnných potravín, navrhuje Hu obmedzovanie spracovaných a ultraspracovaných potravín.

“V americkej strave takmer 60% z kalórií…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/06/harvard-expert-4-simple-ways-to-eat-for-longevity-in-2024.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.