Novinky

travel

Spôsoby, ako urobiť cestovanie na dovolenku v roku 2023 menej stresujúce

0 0


Dovolenková sezóna je známa ako jedno z najrušnejších cestovateľských období v roku. Len pred tromi týždňami úrad pre bezpečnosť dopravy skontroloval historicky najvyšší počet ľudí, ktorí prešli bezpečnostnou kontrolou za jeden deň, pričom v nedeľu po Dni vďakyvzdania prešlo cez letiskové kontrolné stanoviská 2 907 378 osôb.

Týždeň pred Vianocami sľubuje, že prinesie aj veľké množstvo cestovateľov – a s nimi aj veľké množstvo stresu.

„Cestovanie môže byť stresujúce, najmä pokiaľ ide o leteckú dopravu,“ povedala Katy Nastro, hovorkyňa letovej pohotovostnej služby Going pre HuffPost. „Väčšinu zážitku ste veľmi mimo kontroly a pre mnohých z nás pocit kontroly udržiava úroveň stresu na uzde. K tomu všetkému pridáte sviatky, ktoré predstavujú svoj vlastný jedinečný stres a očakávania.“

Okrem davov na letisku a plných letov existuje aj potenciál pre chaos s meškaniami a rušením letov (ako sme to videli u Southwest Airlines minulé Vianoce).

„Nezabudnime, že matka príroda môže spôsobiť zmätok v podobe prerušenia letu v dôsledku zimných búrok,“ dodal Nastro.

Sviatočné obdobie prináša aj veľa silných emócií.

„Ľudia kladú taký veľký dôraz na to, aby boli sviatky dokonalé – dostať sa domov za priateľmi a rodinou, mať perfektné darčeky a vy ste vynaložili toľko úsilia, pravdepodobne aj veľa peňazí – že keď sa niečo pokazí, máte pocit je ich 10-krát viac, ako by ste ich pravdepodobne urobili v ktoromkoľvek inom ročnom období,“ povedala Meg Jerrard zo Solo Female Travelers Tours.

„A keď už ste v strese, máte tendenciu venovať menej pozornosti veciam, ktorým by ste mali venovať pozornosť, čo znamená, že sa veci ľahšie pokazia – vynecháte odbočku na diaľnici a zmeškáte let, zabudnete si zbaliť dôležité veci. pretože si zbesilý pred odchodom,“ dodala.

Našťastie existuje niekoľko krokov, ktoré môžete podniknúť v predstihu a počas procesu prepravy, aby ste sa pri cestovaní v tomto čase cítili menej nervózni. HuffPost požiadal Nastra, Jerrarda a ďalších odborníkov na cestovanie, aby sa podelili o svoje rady, ako urobiť cestovanie na dovolenku menej stresujúcim.

Pri lietaní buďte strategickí.

“Ak nemáte…Čítaj celý článok

Originál článok: https://www.huffpost.com/entry/2023-holiday-travel-less-stressful_l_6570cfd9e4b01a04ad91d600
Obrázok: huffpost.com a pixabay.com/
__
huffpost.com – Všetky práva vyhradené

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.