Novinky

Môžete lietať so zabalenými darčekmi?

0 0Hoci pandémia COVID-19 prinútila mnohých ľudí zmeniť svoje vianočné plány, zdá sa, že cestovanie na dovolenku je stále v plnom prúde. Len za posledné štyri dni úrad pre bezpečnosť dopravy skontroloval viac ako 2 milióny pasažierov denne na bezpečnostných kontrolných stanovištiach na letiskách, čo je takmer dvojnásobok počtu zaznamenaného v týchto dňoch pred rokom.

Lietanie počas sviatkov môže byť spojené s logistickými problémami, najmä ak ide o darčeky. Pre niektorých ľudí je ťažké nájsť v kufri miesto na všetky darčeky, ktoré kúpili svojim blízkym. Iní môžu mať obavy z ich bezpečného zabalenia, aby sa predišlo poškodeniu alebo iným nehodám.

A, samozrejme, sú aj takí, ktorí radi plánujú dopredu tak, že darčeky zabalia ešte predtým, ako ich zabalia do tašky. Ale je v poriadku lietať so zabalenými darčekmi? Požiadali sme pár odborníkov na cestovanie, aby sa podelili o svoje rady.

Čo by ste mali vedieť o lietaní zabalených darčekov

„Pri balení sa riaďte pokynmi TSA,“ povedala Cheryl Nelson, expertka na cestovnú pripravenosť a zakladateľka spoločnosti Prepare with Cher. „Aj keď neexistujú konkrétne obmedzenia týkajúce sa balenia darčekov, existuje šanca, že váš dokonale zabalený darček so stočenou mašľou môže rozbaliť agent TSA, ak bude vaša batožina označená na bezpečnostnú kontrolu.“

Hoci neexistujú žiadne explicitné pravidlá, ktoré by to zakazovali, TSA neodporúča zabaliť svoje darčeky pred ich zabalením do kufra, pretože existuje šanca, že sa to v procese bezpečnostnej kontroly zruší. Toto usmernenie platí pre registrovanú aj príručnú batožinu.

„Či už je zabalený darček v príručnej taške alebo v registrovanej batožine, ak je vaša batožina označená vlajkou TSA, váš darček bude rozbalený,“ povedal Nelson. „Mohlo by to spôsobiť meškanie pri prechode cez bezpečnostnú kontrolu TSA a oneskorenie vašej zapísanej batožiny, aby sa nedostala včas na plánovaný odlet.“

Čo robiť namiesto toho

Je pochopiteľné, že možno nebudete chcieť riskovať, že sa zdržíte alebo že sa vám roztrhne krásny baliaci papier. Ale tam…Čítaj celý článok

Originál článok: https://www.huffpost.com/entry/fly-with-wrapped-gifts-goog_l_656609abe4b028b0f3cdd982
Obrázok: huffpost.com a pixabay.com/
__
huffpost.com – Všetky práva vyhradené

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.