Novinky

Rusko podľa britského ministerstva obrany posilňuje národnú gardu, rozšírenie Rosgvardie pravdepodobne bude predstavovať zvýšenie bojovej efektivity

0 0

2024-01-07 14:31:07 – (SITA.sk)

Ruská národná garda Rosgvardia posilňuje svoje zdroje a personál v dôsledku otrasov na scéne vnútornej bezpečnosti Ruska pre vojnu na Ukrajine. Vo svojom nedeľňajšom spravodajskom hlásení to na platforme X uvádza britské ministerstvo obrany.

Rezort poukazuje na to, že pod Rosgvardiu pripadli v októbri časti súkromnej žoldnierskej Wagnerovej skupiny a v januári sa k nej pridal Prápor Vostok zo samozvanej Doneckej ľudovej republiky.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Moskva sa tiež podľa Londýna usiluje rozložiť doneckú skupinu Kaskad, ktorá sa špecializuje na operácie s dronmi, a podriadiť jej časti Rosgvardii.

Už v júli dolná komora parlamentu…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/rusko-podla-britskeho-ministerstva-obrany-posilnuje-narodnu-gardu-rozsirenie-rosgvardie-pravdepodobne-bude-predstavovat-zvysenie-bojovej-efektivity/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.