Novinky

Na druhý pokus má v piatok začať proces s podnikateľom Bašternákom v kauze Bonaparte

0 0

2024-01-07 09:09:29 – (SITA.sk)

Na Mestskom súde Bratislava I by mal v piatok 12. januára začať v poradí tretí súdny proces s podnikateľom Ladislavom Bašternákom. Spolu s ním čelia obžalobe pre neoprávnené uplatňovanie vratiek DPH v súvislosti s výstavbou komplexu Bonaparte aj Stanislav P., Ivan P. a Peter H. Proces v tejto veci sa mal pôvodne začať už v októbri 2023, obžalovaný Bašernák, ako aj Peter H. sa však na súd nedostavili.

Obžalobu podal prokurátor už v júni 2022

Aj keď obaja zaslali súhlas s konaním v neprítomnosti, súd konštatoval nevykázanie doručenia predvolania na pojednávanie poškodenému, teda Daňovému úradu v Trnave. Takisto podľa predsedu senátu nebola u niektorých obžalovaných zachovaná zákonná lehota na doručenie predvolania.

Obžalobu na…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/na-druhy-pokus-ma-v-piatok-zacat-proces-s-podnikatelom-basternakom-v-kauze-bonaparte/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.