Novinky

Transparency vidí viacero problémov vo volebných pravidlách a volá po veľkej revízii. Nájde sa dobrá vôľa?

0 0

2024-01-07 07:31:40 – (SITA.sk)

Volebná legislatíva a kontrola pravidiel by si zaslúžila veľkú revíziu. Myslí si to nezisková organizácia Transparency International Slovensko (TIS), ktorá priniesla súhrn najpodstatnejších problémov a možných riešení pre zmenu legislatívy a praxe.

 

„Problém zostáva, že na tieto zmeny by bola potrebná práve vôľa tých, ktorým nejasné a netransparentné pravidlá skôr vyhovujú,“ tvrdí TIS.

Transparentné účty

Prvým problémom, ktorý organizácia vidí, je obchádzanie transparentných účtov.

„Popri únose kampaní do netransparentného prostredia agentúr a nepresnom popisovaní výdavkov sa vyskytli veľké zálohy platené vopred mimo transparentného účtu a veľké platby s dlhou dobou splatnosti uhradené po voľbách,“ uviedla TIS.


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/transparency-vidi-viacero-problemov-vo-volebnych-pravidlach-a-vola-po-velkej-revizii-najde-sa-dobra-vola/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.