Novinky

Masový vrah Breivik sa znova pokúša žalovať nórsky štát za porušovanie ľudských práv, vadí mu samotka

0 0

2024-01-07 19:28:59 – (SITA.sk)

Nórsky krajne pravicový extrémista Anders Behring Breivik, ktorý v roku 2011 zabil 77 ľudí, sa v pondelok po druhý raz pokúsi žalovať Nórsko za údajné porušovanie jeho ľudských práv.

Masový vrah tvrdí, že jeho väzba na samotke, v ktorej je od roku 2012, predstavuje nehumánne zaobchádzanie na základe Dohovoru o ochrane ľudských práv a základných slobôd.

Väzenský pobyt na úrovni

Breivika pritom zadržiavajú v dvojposchodovom komplexe s kuchyňou, jedálňou a obývačkou s konzolou Xbox, niekoľkými kreslami a obrázkami Eiffelovej veže na stene. Má tam tiež posilňovňu a troch papagájov.

Jeho právnik Øystein Storrvik však tvrdí, že pre Breivika, ktorý teraz…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/masovy-vrah-breivik-sa-znova-pokusa-zalovat-norsky-stat-za-porusovanie-ludskych-prav-vadi-mu-samotka/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.