Novinky

Globálne meškania lodnej dopravy vrhajú tieň na silné decembrové správy o pracovných miestach

0 0


Naložené kontajnery naskladané na vrchu nákladnej lode plaviacej sa v kanáli 20. januára 2017 v Suezskom prieplave, Červené more, Egypt.

Camille Delbos | Corbis News | Getty Images

WASHINGTON – Silní Správa o práci v decembri zverejnený v piatok zavŕšil rok ekonomických výhier pre Bidenovu administratívu. Teraz hrozia, že globálne oneskorenia lodnej dopravy spôsobené útokmi na nákladné lode v Červenom mori oslabia dynamiku.

Informovalo o tom ministerstvo práce zamestnávatelia pridali 216 000 pracovných miest v decembri prekonalo odhady ekonómov o viac ako 40 000 pracovných miest. Miera nezamestnanosti zostala na stabilnej úrovni 3,7 %.

Ale dánska prepravná spoločnosť Maersk oznámil, že bude pokračovať v odklonení svojej flotily od Červeného mora na dobu neurčitú, uprostred prebiehajúcich útokov z Houthi rebeli v regióne. Maersk bola jednou z niekoľkých lodných spoločností, ktoré začali presmerovanie viac ako 200 miliárd dolárov v obchode decembra od Suezského prieplavu.

Predstavitelia Bieleho domu si veľmi dobre uvedomujú riziko, že zdržania v doprave môžu spustiť dominový efekt…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/05/global-shipping-delays-cast-a-shadow-over-strong-december-jobs-report-.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.