Novinky

Americké úrady po incidente letu Alaska Airlines uzemnili na kontrolu 171 lietadiel, kontrola jedného trvá od štyroch do osem hodín

0 0

2024-01-07 12:21:40 – (SITA.sk)

Americký Federálny letecký úrad (FAA) v sobotu nariadil okamžité uzemnenie niektorých lietadiel Boeing 737 Max 9, kým neprejdú kontrolou.

Rozhodol tak po tom, čo lietadlu spoločnosti Alaska Airlines v piatok počas letu vypadla časť trupu. Vyžadované inšpekcie trvajú štyri až osem hodín na stroj a týkajú sa celosvetovo 171 lietadiel.

Inšpekcie lietadiel

Letecká spoločnosť Alaska Airlines vo vyhlásení uviedla, že zo 65 lietadiel 737 Max 9 vo svojej flotile posádky skontrolovali obložené východy v rámci nedávnych údržbárskych prác na 18 lietadlách a tieto boli uvoľnené, aby sa v sobotu mohli vrátiť do prevádzky.


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/americke-urady-po-incidente-letu-alaska-airlines-uzemnili-na-kontrolu-171-lietadiel-kontrola-jedneho-trva-od-styroch-do-osem-hodin/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.