Novinky

Vládna novela zákona o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti výrazne škodí, upozorňuje Transparency

0 0

2024-01-06 20:43:09 – (SITA.sk)

Predložená vládna novela zákona o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti výrazne škodí.

Myslí si to nezisková organizácia Transparency International Slovensko (TIS), ktorá za veľký problém označila snahu legislatívne odňať už udelenú ochranu.

Nepoužiteľný inštitút

Za kritickú organizácia vníma aj snahu vlády Roberta Fica (Smer-SD) zúžiť ochranu až do takej miery, že pôjde o prakticky nepoužiteľný inštitút.

Z ochrany majú byť zároveň vyňatí príslušníci policajného zboru, čo podľa TIS indikuje účelové využitie novelizácie. Znepokojenie so zmenou vyjadril aj generálny prokurátor Maroš Žilinka, ktorý ju vyhodnotil ako protiústavnú.

Pod ochranou Úradu na ochranu oznamovateľov sú aktuálne aj vyšetrovatelia…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vladna-novela-zakona-o-ochrane-oznamovatelov-protispolocenskej-cinnosti-vyrazne-skodi-upozornuje-transparency/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.