Novinky

Vaša ďalšia obrazovka smartfónu by mohla byť vyrobená z…dreva?

0 0Kredit: Ryan Haines / Android Authority
  • Výskumníci pracujú na vytvorení priehľadného dreva, ktoré by bolo životaschopnou alternatívou skla a plastu.
  • Testy ukázali, že priehľadné drevo je trikrát pevnejšie ako plexisklo a 10-krát pevnejšie ako sklo.
  • Transparentné drevo by sa mohlo osvedčiť aj v iných aplikáciách, ako sú inteligentné okná.

Sklo a plast sú už dlho štandardom pre väčšinu displejov zariadení, ale to by sa mohlo v blízkej budúcnosti zmeniť. Výskumníci v súčasnosti pracujú na priehľadnom dreve ako potenciálnej alternatíve k týmto dvom materiálom pre obrazovky smartfónov a iné využitie.

Správa z Scientific American podrobne popisuje prácu výskumníka Larsa Berglunda z KTH Royal Institute of Technology vo Švédsku a výskumníkov z University of Maryland (UM) na priehľadnom dreve. Po rokoch experimentov výskumníci vidia priehľadné drevo ako sľubnú budúcnosť v rôznych aplikáciách.

Zdroj: https://www.androidauthority.com/wood-smartphone-screen-3400135/

Obrázok:androidauthority.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.