Novinky

Rusko možno čoskoro zintenzívni ofenzívu v snahe obsadiť Kupiansk, predpokladajú americkí analytici

0 0

2024-01-06 19:30:14 – (SITA.sk)

Rusko môže v nadchádzajúcich týždňoch zintenzívniť ofenzívne operácie v Charkivskej oblasti pri pokuse o obsadenie mesta Kupiansk. Konštatujú to analytici amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Ako však uvádzajú v najnovšej správe o vojne na Ukrajine, tempo operácií a konfigurácia ruských jednotiek v danej oblasti nenaznačuje veľkú ofenzívu „pozdĺž celej kupiansko-lymanskej línie, podobnú neúspešnému ruskému ofenzívnemu úsiliu na severovýchode Ukrajiny v zime a na jar 2023“. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

Jednotky sa vyhli stratám

Rusko podľa ISW pomaly vybudovalo pretransformované a dobre odpočinuté jednotky na zintenzívnenie miestnych operácií, ktoré sa začali vlani v októbri.

Viac o téme: Vojna na…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/rusko-mozno-coskoro-zintenzivni-ofenzivu-v-snahe-obsadit-kupiansk-predpokladaju-americki-analytici/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.