Novinky

Dánsko dodá Ukrajine stíhačky F-16 v druhom štvrťroku tohto roka

0 0

2024-01-06 18:57:08 – (SITA.sk)

Dánsko pošle Ukrajine 19 stíhačiek F-16 v druhom štvrťroku tohto roku. Informuje o tom na svojej webstránke denník The Guardian, ktorý sa odvoláva na vyhlásenie dánskeho ministerstva obrany.

Rezort uviedol, že darovanie lietadiel americkej výroby sa podľa súčasného rozvrhu odohrá v druhom kvartáli 2024. „Je to hlavne otázka dokončenia výcviku ukrajinského personálu, ktorý bude prevádzkovať lietadlá,“ vysvetlil.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Dánsko, ktoré spomenuté stroje nahrádza modernejšími modelmi F-35, oznámilo darovanie 19 lietadiel v auguste po tom, čo mu to schválili Spojené štáty.

Aj Holandsko v lete sľúbilo stíhačky F-16 Ukrajine a v súčasnosti cvičí…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/dansko-doda-ukrajine-stihacky-f-16-v-druhom-stvrtroku-tohto-roka/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.