Novinky

Počet pôrodov v martinskej nemocnici vlani mierne poklesol, chlapcov sa narodilo o niečo viac než dievčat

0 0

2024-01-06 18:40:28 – (SITA.sk)

Počet pôrodov v Univerzitnej nemocnici Martin (UNM) medziročne mierne poklesol.

Ako informovala primárka Neonatologickej kliniky UNM Katarína Maťašová, v nemocnici sa vlani narodilo 1 044 detí, čo je o 66 menej ako v roku 2022 a zároveň najmenej za posledných 10 rokov.

Dvakrát sa narodili trojičky

Miernu prevahu medzi novorodencami mali chlapci, ktorých sa narodilo 526.

„Vlani sme zaznamenali dva pôrody trojičiek, pričom v oboch prípadoch to bolo dievčatko a dvaja chlapci. Okrem toho sme mali aj 32 dvojičiek,“ uviedla Maťašová.


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vzdravotnictve/pocet-porodov-v-martinskej-nemocnici-vlani-mierne-poklesol-chlapcov-sa-narodilo-o-nieco-viac-nez-dievcat/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.