Novinky

Pri platení sociálnych odvodov počas materstva nastala dôležitá zmena, pomôže to niektorým zamestnancom a SZČO

0 0

2024-01-06 09:02:06 – (SITA.sk)

Od začiatku tohto roka nastali u zamestnancov a povinne poistených samostatne zárobkovo činných osôb (SZČO) zmeny vo vylúčení povinnosti platiť poistné v období tehotenstva a materstva.

Vylúčenie povinnosti platiť poistné

Zamestnanci a SZČO od 1. januára nemusia platiť poistné na sociálne poistenie v období, v ktorom poberajú materskú dávku alebo by im trval nárok na túto dávku, ak im nárok na materskú dávku nevznikol pre nesplnenie podmienky získania najmenej 270 dní nemocenského poistenia.

„Uvedené znamená, že vylúčenú povinnosť platiť poistné budú mať v období, počas ktorého nepoberajú materské, pričom…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vofinanciach/pri-plateni-socialnych-odvodov-pocas-materstva-nastala-dolezita-zmena-pomoze-to-niektorym-zamestnancom-a-szco/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.