Novinky

Trumpovi právnici argumentujú dodatok ústavy, na bývalého prezidenta neplatí. O tom či bude môcť znova kandidovať však rozhodne súd

0 0

2024-01-06 09:25:15 – (SITA.sk)

Najvyšší súd Spojených štátov rozhodne o tom, či bývalý prezident Donald Trump môže znova kandidovať do úradu. Sudcovia sa rozhodli posúdiť Trumpove odvolanie proti verdiktu súdu v štáte Colorado.

Rozhodnutie bude platiť celonárodne

Podľa verdiktu sa bývalý šéf Bieleho domu pre svoju rolu pri nepokojoch v Kapitole spred troch rokov nemôže zúčastniť na marcových primárkach, keď si republikánski voliči vyberú svojho kandidáta na prezidenta. Najvyšší súd sa prípadu bude venovať vo februári a jeho rozhodnutie bude platiť celonárodne, informuje spravodajský portál BBC.

Žaloby vo viacerých štátoch sa usilujú o diskvalifikáciu Trumpa z volieb, pričom argumentujú jeho zapojením sa do povstania v Kapitole Spojených štátov zo 6….


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/trumpovi-pravnici-argumentuju-dodatok-ustavy-na-byvaleho-prezidenta-neplati-o-tom-ci-bude-moct-znova-kandidovat-vsak-rozhodne-sud/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.