Novinky

Podozrivý mohol byť nájdený v prípade skyjackingu DB Cooper

0 0


Malý kovový úlomok zistený na kravate spojenej s notoricky známym únoscom lietadla DB Cooperom by mohol obsahovať dôležité stopy na odhalenie jeho skutočnej identity. Súkromný detektív a výskumník Eric Ulis začína nový rok zdieľaním zaujímavých nových zistení, správ fox13seattle.com.

“Vôbec by som nebol prekvapený, keby rok 2024 bol rokom, kedy zistíme, kto ten chlap bol,” povedal Ulis.

Táto malá častica, zmes nehrdzavejúcej ocele a titánu, viedla Ulisa k špekuláciám, že jej pôvod by sa dal vystopovať v sofistikovanej dielni na výrobu kovov.

Po svojom legendárnom zmiznutí pred 52 rokmi DB Cooper zanechal významnú stopu: pripínaciu kravatu. Po záhadnom zmiznutí peňazí aj muža sa tento majetok našiel na Cooperovom sedadle v zadnom rade lietadla, konkrétne 18-E. Ulis tvrdí, že kravata bola kúpená v obchode JC Penney okolo Vianoc v roku 1964 za 1,49 dolára.

Hoci dôkazy sú v súčasnosti vo federálnej väzbe, vedcom, ktorí ich skúmali, sa podarilo extrahovať viac ako 100 000 častíc, čo vrhlo potenciálne svetlo na vyšetrovanie.

Kredit: fox13seattle.com

“Nalepil tieto lepkavé útržky, sú to ako malé uhlíkové krúžky, ktoré by mohol aplikovať na časti kravaty a potom, keď ich stiahnete, stiahnete z kravaty niektoré častice,” vysvetlil Ulis. “Aplikujete naň moderné najmodernejšie technológie, veci, ktoré nemali v roku 1971, keď sa to stalo, rozpráva príbeh.”

Pred 18 mesiacmi Ulis použil americké patenty na vysledovanie troch z týchto úlomkov z toho istého zväzku ku konkrétnemu závodu Crucible Steel v Pensylvánii.

„S ústredím na predmestí Pittsburghu, významným subdodávateľom počas 60. rokov,“ povedal Ulis. “Dodalo leví podiel titánu a nehrdzavejúcej ocele pre lietadlá Boeing.”

Ulis tvrdí, že dôkazy poukazujú na to, že Cooper má hlboké znalosti o 727, ktoré uniesol, ao oblasti Seattlu. O pracovníkoch Crucible Steel bolo známe, že cestujú a navštevujú svojho dodávateľa, spoločnosť Boeing.

“Toto je tiež čas, v roku 1971, keď Boeing zažil tento významný pokles, veľkú depresiu, s 'Posledná osoba, ktorá opúšťa Seattle, prosím, zhasnite svetlá' (nápis na billboarde),” povedal Ulis. “Je rozumné vyvodiť, že DB Cooper mohol byť súčasťou tohto poklesu.”

Ulis pripúšťa, že jeho zistenia ešte nie sú konkrétne. Nevyškrtáva žiadnych podozrivých zo zoznamu. Z toho, čo videl, však verí, že všetky cesty vedú k inžinierovi výskumu titánu Vinceovi Petersonovi z Pittsburghu. Pri pohľade vedľa seba s umeleckým stvárnením Coopera Peterson zomrel v roku 2002.

“Môžem ho dať do Seattlu, môžem ho dať do Boeingu,” povedal Ulis. “Je to presvedčivý záujemca. Určite je to niekto, do koho budem aj naďalej kopať.“

Originál článok: https://anomalien.com/a-suspect-may-have-been-found-in-d-b-cooper-skyjacking-case/

Zdroj : anomalien.com
Obrázok zdroj:anomalien.com a pixabay.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.