Novinky

Pápež varoval pred rozkolmi v cirkvi a vyzval ľudí, aby opustili cirkevné ideológie. Boha majú hľadať v každodennom živote

0 0

2024-01-06 18:22:03 – (SITA.sk)

Pápež František v sobotu varoval veriacich pred rozdeľovaním do skupín „na základe našich vlastných predstáv“.

V homílii počas bohoslužby na sviatok Zjavenia Pána v Bazilike svätého Petra tiež vyzval ľudí, aby opustili „cirkevné ideológie“ a varoval pred „vychutnávaním si nejakej elegantnej náboženskej teórie“ namiesto toho, aby našli Boha v každodennom živote, najmä tvárach chudobných.

Pápežova homília sa odohrala v čase, keď sa v cirkvi objavil odpor voči rozhodnutiu Františka povoliť kňazom požehnávanie párov rovnakého pohlavia. To dovolil s tým, že požehnanie bude pastoračné a nie liturgické alebo súčasťou nejakého náboženského obradu.

Odpor…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/papez-varoval-pred-rozkolmi-v-cirkvi-a-vyzval-ludi-aby-opustili-cirkevne-ideologie-boha-maju-hladat-v-kazdodennom-zivote/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.