Novinky

Drvivá väčšina obyvateľov Pásma Gazy je nútene vysídlená a čelí nedostatku všetkého

0 0

2024-01-06 19:10:57 – (SITA.sk)

Takmer 90 percent z obyvateľstva Pásma Gazy je „nútene vysídlených a chýba im všetko“. Ako informuje denník The Guardian, uviedol to Úrad OSN pre palestínskych utečencov na Blízkom východe (UNRWA).

Po izraelskom bombardovaní Pásma Gazy, ktoré zdevastovalo väčšinu oblasti a podľa tamojšieho ministerstva zdravotníctva zabilo viac ako 22 700 Palestínčanov, tí, čo prežili, čelia vážnemu nedostatku potravín, vody, zdravotníckych potrieb a paliva.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

UNRWA uvádza, že naprieč Pásmom Gazy, ktoré má 2,4 milióna obyvateľov, je 1,9 milióna vysídlených. Z toho 1,88 milióna Palestínčanov je v…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/drviva-vacsina-obyvatelov-pasma-gazy-je-nutene-vysidlena-a-celi-nedostatku-vsetkeho/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.