Novinky

Zákaz petárd na Slovensku. Tak trochu sme otvorili Pandorinu skrinku

0 0

2024-01-05 16:11:43 – (SITA.sk)

Oslavy nového roka každý rok sprevádzajú rôzne úrazy rúk, devastačné poranenia či amputácie. Dokonca pri neodbornej manipulácii s pyrotechnikou môžu vzniknúť požiare.

Po novom však platí celoročný zákaz predaja petárd, ktoré spôsobujú hluk. Ako informovala TV Joj vo svojej reportáži na stránke Noviny.sk, nemusí to zaručiť, že sa s nimi už nestretneme.

Zákaz sa netýka všetkých

„V prvom rade platí zákaz predaja a používania tých pyrotechnických výrobkov, ktorých nosným efektom je hluk alebo zvuk petardy,“ vysvetlil Tibor Lančarič, predseda Slovenskej asociácie pyrotechnických firiem.

Novela zákona o zákaze predaja a…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/zakaz-petard-na-slovensku-tak-trochu-sme-otvorili-pandorinu-skrinku/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.