Novinky

V srbskom Dunaji sa po náraze do mosta potopila nákladná loď, viezla tisíc ton dusíkatých hnojív

0 0

2024-01-05 17:39:27 – (SITA.sk)

Nákladná loď prevážajúca hnojivo po Dunaji sa potopila po náraze do mosta na hraniciach medzi Srbskom a Chorvátskom. Informovali o tom v piatok srbské úrady.

Loď, ktorá sa podľa srbského ministerstva životného prostredia potopila v noci na piatok, viezla tisíc ton dusíkatých hnojív. Situáciu v rieke Dunaj podľa ministerstva monitoruje srbská Agentúra pre ochranu životného prostredia.

Loď registrovaná v Nemecku smerovala z Rakúska do srbského dunajského prístavu severne od Belehradu. Pri havárii nebol nikto zranený.

Potopenie sa lode s tisíc tonami hnojív bude mať určite negatívny vplyv na riečnu flóru a faunu,“ povedal pre…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/v-srbskom-dunaji-sa-po-naraze-do-mosta-potopila-nakladna-lod-viezla-tisic-ton-dusikatych-hnojiv/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.