Novinky

Ukrajina plánuje spoločnú výrobu dronov s Lotyšskom, oznámil minister obrany Umerov

0 0

2024-01-05 19:14:34 – (SITA.sk)

Ukrajina a Lotyšsko podľa ukrajinského ministra obrany Rustema Umerova plánujú spoločnú výrobu dronov. Povedal to po piatkovom telefonáte s lotyšským ministrom obrany Andrisom Sprūdsom, v ktorom diskutovali o aktuálnej situácii na fronte a hlavne o využívaní elektromagnetického boja a bezpilotných lietadiel. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Poďakoval som svojmu kolegovi za proaktívne kroky Lotyšska. Zvýšime produkciu dronov a posilníme spoločné projekty v tejto sfére,“ uviedol Umerov na Facebooku.

Musíme nepretržite podporovať boj Ukrajiny za slobodu,“ uviedol v tejto súvislosti Spruds na mikroblogovacej sieti X.


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/ukrajina-planuje-spolocnu-vyrobu-dronov-s-lotysskom-oznamil-minister-obrany-umerov/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.