Novinky

Stíhačky prenasledovali UFO pohybujúce sa rýchlosťou 15-krát vyššou ako rýchlosť zvuku

0 0


Na brazílskej oblohe boli videné záhadné objekty, 300 stôp vysoké a pohybujúce sa rýchlosťou 11 500 míľ za hodinu. Prenasledovali ich bojové lietadlá, ktoré sa stali známymi ako „Noc UFO“.

Piati piloti svedčili, že videli týchto 21 UFO objavovať sa a miznúť, a ešte viac na zemi. Náčelníci vzdušných síl potvrdili, že pre takýto incident neexistuje „žiadne vysvetlenie“.

Tento incident má byť súčasťou vypočutia v brazílskom Senáte o UFO.

NOC UFO

Udalosť sa odohrala niekoľko hodín a boli svedkami stoviek ľudí vrátane armády, ktorí videli nevysvetliteľné predmety pohybovať sa vysokou rýchlosťou.

Piloti stíhačiek videli predmety, ktoré sa im na radare neobjavili a zdalo sa, že sa s nimi hrali na mačku a myš.

Prvé nezvyčajné správy videl riadiaci letovej prevádzky brazílskych vzdušných síl, seržant Sergio Mota da Silva, večer 19. mája 1986.

Videl svetlo žiariace z neba z riadiacej veže letiska neďaleko Sao Paola. Hlásil, že nešiel hore ani dole, ale len stál vo vzduchu.

Sergio sa spýtal dispečerov na medzinárodnom letisku v Sao Paolo, či videli nejaké lietadlá smerujúce k jeho letisku, ale dostal zápornú odpoveď.

Potom stlmil svetlá na dráhe, čím prinútil objekty pohybovať sa smerom k riadiacej veži. Len čo zvýšil jas, UFO sa vzdialili.

Sergio si nebol istý, či sa s ním pokúšajú komunikovať, ale vedel len to, že sú to inteligentné bytosti.

Okolo 20. hodiny videlo rovnaké svetlá 2000 kadetov z výcvikovej školy letectva.

O hodinu neskôr pilot Embraeru videl a hlásil objekty na oblohe, len čo pristál na tom istom letisku. Rovnaké svetlá boli pozorované aj na dvoch osobných letoch, z ktorých jeden cestoval vo vnútrozemí krajiny.

Letectvo zakročilo a naštartovalo svoje prúdové lietadlá, aby tieto objekty zachytili, ale nebolo to také jednoduché, pretože oni sami boli dezorientovaní tým, čo sa dialo.

Piloti hlásili, že niekedy mali vizuálny kontakt s uvedenými cieľmi, ale ich radary nič nezaregistrovali. Radary objekty občas zachytili, ale potom ich piloti nevideli.

NA ZACHYTENIE TÝCHTO UFÓNOV BOLI NASADENÉ STIAHOVACIE LIŠTY

Na začiatku boli vyslané tri lietadlá, medzi ktorými bol aj Mirage F-103. Vzlietol okolo 23:00, pilotoval ho kapitán Armindo Sousa Viriato.

Jeho vysokovýkonné prúdové lietadlo dosiahlo rýchlosť 1 000 mph, ale nepodarilo sa mu ho dobehnúť, pretože UFO zrýchlilo na rýchlosť okolo 11 500 mph alebo viac.

Uviedol, že nikdy nepočul o takom lietadle, ktoré by dokázalo nabrať takú rýchlosť.

Predtým bol nasadený F-5E, ktorý pilotoval poručík Kleber Caldas Marinho. Oznámil, že objekt sa k nemu prestal pohybovať a začal stúpať vyššie. Sledoval svoj cieľ až do vzdialenosti asi 30 000 stôp, potom stratil radarový kontakt a zostali mu len vizuály.

Brazílsky výskumník UFO Ademar José Gevaerd uviedol, že verí, že mimozemská technológia bola oveľa lepšia ako tá ich a bola v tú noc vystavená.

Títo UFO sa ich nepokúsili napadnúť, ale hrali sa s nimi na „mačku a myš“.

Tento incident bol tiež pozorovaný zo zeme, keď fotograf Adenir Britto videl objekty a začal strieľať.

Bol ohromený a oznámil, že to bola jedinečná skúsenosť v jeho kariére. Nikdy nič také nevidel. Až do tej osudnej noci sa o UFO nezaujímal a teraz má iný názor. Verí, že mal tú česť fotografovať tento incident a byť očitým svedkom.

Dvaja dôstojníci letectva spolu s Jamesom J. Hurtakom, americkým výskumníkom UFO, sa o mesiac neskôr objavili v novinách a požiadali redaktora, aby im ukázal negatívy fotografií. Chceli ich, aby ich mohla analyzovať NASA, ale odvtedy tam už nikdy neboli.

NOC UFOS ZÍSKAL ROZŠÍRENÉ POKRYTIE

Tento incident sa dostal do médií a získal veľkú pozornosť.

Brigádny generál Octávio Júlio Moreira Lima bol nútený usporiadať bezprecedentnú tlačovú konferenciu, kde piloti opísali, čo sa vlastne stalo.

Jeden povedal, že ho pozemná kontrola varovala, že pred ním bolo niekoľko kontaktov, asi 30 km ďaleko. Bol tiež varovaný, že kontakty sa k nemu približujú aj zozadu a keď sa ponoril, kontakty začali stúpať.

Pozemní dispečeri povedali inému pilotovi, že ho prenasleduje 13 lietajúcich predmetov, 6 na jednej strane a 7 na druhej.

Aj keď sa udialo toľko vecí, Octávio Moreira Lima na to nemal žiadne vysvetlenie.

Letecká správa z roku 2009 o „Noci UFO“ uviedla, že zastávali názor, že tento incident bol solídny a určitým spôsobom odrážal inteligenciu. Vyvodili to zo schopnosti UFO sledovať ich a udržiavať bezpečnú vzdialenosť od svojich pozorovateľov, ako aj lietať v určitej formácii.

Gary Heseltine, viceprezident Medzinárodnej koalície pre mimozemský výskum, nepredložil svoje dôkazy na pojednávaní, ale oznámil, že vyšetrovanie sa bude týkať „Noci UFO“.

Zdalo sa mu pôsobivé, že celý tento incident trval od prvých pozorovaní niekoľko hodín a stíhačky boli z rôznych letísk rušené. Dodal, že takéto pozorovanie treba brať vážne, keďže je podložené obrazovými a zvukovými správami.

Piloti stíhačiek boli vycvičení na najvyššej úrovni a človek im musí dôverovať aj ich životy, aby mohli bojovať vo vojne, tak prečo by sme im neverili, keď povedali, že sa stretli s týmito neidentifikovanými lietajúcimi predmetmi.

Autor Mayukh Saha, zdroj: truetheory.com

Originál článok: https://anomalien.com/fighter-jets-chased-ufos-travelling-at-15-times-the-speed-of-sound/

Zdroj : anomalien.com
Obrázok zdroj:anomalien.com a pixabay.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.