Novinky

Severná Kórea ostreľovala spornú námornú hranicu, Juhokórejčania to považujú za akt provokácie

0 0

2024-01-05 08:45:36 – (SITA.sk)

Severokórejské delostrelectvo v piatok strieľalo pri spornej námornej hranici s Južnou Kóreou. Tá v reakcii plánuje podobné manévre.

Odpálili dvesto kusov munície

Námorné palebné cvičenie v prvej línii bolo prvé, ktoré Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) vykonala zhruba za rok. Zbor náčelníkov štábov juhokórejských ozbrojených síl informoval, že Sever odpálil do vôd severne od ich spornej námornej hranice 200 kusov munície. Južná Kórea podľa neho neutrpela žiadne škody.

Hovorca zboru počas brífingu uviedol, že delostrelecká paľba KĽDR je „akt provokácie, ktorý ohrozuje mier a zvyšuje napätie na Kórejskom…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/severna-korea-ostrelovala-spornu-namornu-hranicu-juhokorejcania-to-povazuju-za-akt-provokacie/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.