Novinky

Izraelský minister obrany predstavil plán pre Pásmo Gazy po vojne, nedávajú mu však veľké šance

0 0

2024-01-05 07:44:57 – (SITA.sk)

Izraelský minister obrany Joav Gallant predstavil návrh na budúcu správu Pásma Gazy po skončení vojny medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Podľa plánu územie už nebude pod kontrolou Hamasu, ale za jeho správu budú zodpovední Palestínčania a Izrael tam bude udržiavať celkovú bezpečnostnú kontrolu. Palestínske orgány budú mať územie pod kontrolou pod podmienkou, že nedôjde k žiadnym nepriateľským akciám alebo hrozbám voči štátu Izrael, uviedol minister. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Výraznú rolu bude mať aj Egypt

Gallantov plán tiež ráta s medzinárodnou skupinou, ktorá bude mať na starosti obnovu Pásma Gazy. Výraznú, bližšie nešpecifikovanú, rolu bude mať…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/izraelsky-minister-obrany-predstavil-plan-pre-pasmo-gazy-po-vojne-nedavaju-mu-vsak-velke-sance/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.