Novinky

Ráž chce obmedziť pôsobnosť ÚHP, opozícia sa obáva predražených projektov (video)

0 0

2024-01-04 15:46:39 – (SITA.sk)

Úloha Útvaru hodnoty za peniaze (ÚHP) pri posudzovaní výhodnosti veľkých investičných projektov by mala byť obmedzená. Mal by sa k ním vyjadrovať už len na začiatku prípravy. Ministerstvo dopravy SR to navrhuje v pripravovanom novom zákone o mimoriadnych opatreniach pre strategické investície.

Úloha Útvaru hodnoty za peniaze

„Doteraz sa pri všetkých projektoch nad určitú sumu v zmysle zákonov o rozpočtových pravidlách vyjadrovali vo viacerých fázach k tomu, či daný projekt je alebo nie je prínosom z pohľadu nákladov a toho, koľko prináša,“ povedal na sociálnej sieti vo videu o zamýšľanom obmedzení pôsobnosti…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/nasadoprava/raz-chce-obmedzit-posobnost-uhp-opozicia-sa-obava-predrazenych-projektov-video/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.