Novinky

Paralympionik Pistorius sa dostal na slobodu skôr, za vraždu priateľky si odsedel deväť rokov

0 0

2024-01-05 09:05:33 – (SITA.sk)

Znevýhodneného atléta Oscara Pistoriusa v piatok ráno podmienečne prepustili na slobodu, stalo sa tak necelých 11 rokov po tom, čo zavraždil svoju priateľku Reevu Steenkampovú.

Na Valentína v roku 2013 niekoľkokrát strelil do Steenkampovej cez dvere kúpeľne. Neskôr tvrdil, že si ju pomýlil s vlamačom. Šesťnásobného paralympijského šampióna odsúdil juhoafrický súd v roku 2016 na 13 rokov väzenia, v jeseni 2023 však uspel so žiadosťou o prepustenie po odpykaní si polovice trestu. Za mrežami strávil takmer deväť rokov.

Musí plniť prísne podmienky

Agentúra AP upozornila, že až do decembra 2029 bude Pistorius na slobode, no musí plniť prísne podmienky, ktoré súd určil pri jeho prepustení. Nahlásené miesto pobytu smie opustiť iba v…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/paralympionik-pistorius-sa-dostal-na-slobodu-skor-za-vrazdu-priatelky-si-odsedel-devat-rokov/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.