Novinky

Čerpanie peňazí zo starých eurofondov presiahlo 90 percent, prepadne možno sto miliónov eur

0 0

2024-01-04 17:52:45 – (SITA.sk)

Čerpanie finančných prostriedkov Európskej únie z dobiehajúceho programového obdobia 2014 až 2020 k 31. decembru 2023 dosiahlo 13,11 miliardy eur.

Podľa Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI) uvedený objem predstavuje podiel 90,41 % z celkovej alokácie eurozdrojov vo výške 14,5 miliardy eur.

Využitie do konca roka 2025

Ide o prostriedky v 10 operačných programoch bez Programu rozvoja vidieka, ktorý možno využívať mimoriadne až do konca roka 2025.

Ako pre agentúru SITA vo štvrtok uviedla hovorkyňa ministerstva investícií Zuzana Krištofovičová, v uvedenej vyčerpanej sume cez 13 miliárd eur…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/cerpanie-penazi-zo-starych-eurofondov-presiahlo-90-percent-prepadne-mozno-sto-milionov-eur/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.