Novinky

Rusko použilo proti Ukrajine severokórejské balistické strely a chce aj rakety z Iránu, tvrdia Američania

0 0

2024-01-04 20:15:17 – (SITA.sk)

Rusko si zaobstaralo balistické strely zo Severnej Kórey a chce aj balistické rakety krátkeho doletu z Iránu, aby mohlo doplniť zásoby zbraní pre svoju vojnu na Ukrajine. Vo štvrtok to oznámil Biely dom s odvolaním sa na americké tajné služby.

Hovorca americkej Rady národnej bezpečnosti John Kirby uviedol, že nedávno odtajnené spravodajské informácie ukazujú na to, že Severná Kórea poskytla Rusku odpaľovacie zariadenia pre balistické rakety aj niekoľko takýchto striel.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruské sily minimálne jednu z týchto rakiet vystrelili 30. decembra na Ukrajinu. Aj počas nočného utorkového útoku ruské sily odpálili niekoľko severokórejských balistických striel.


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/rusko-pouzilo-proti-ukrajine-severokorejske-balisticke-strely-a-chce-aj-rakety-z-iranu-tvrdia-americania/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.