Novinky

Na Slovensku vlani vznikol rekordný počet firiem za posledných desať rokov

0 0

2024-01-04 18:39:51 – (SITA.sk)

V minulom roku vzniklo na Slovensku viac ako 21,7 tisíc nových firiem. Ide o najvyšší údaj za posledných desať rokov. V roku 2022 u nás založili takmer 20,4-tisíc spoločností a rok predtým necelých 19,7- tisíc.

Rekordný bol z tohto pohľadu rok 2013, dôvodom však bola pripravovaná zmena spôsobu požadovaného splatenia základného imania.

Najsilnejším bol marec

Tá spôsobila raketový vzostup vzniku nových podnikov až na vyše 27-tisíc. Vyplýva to z informácií zverejnených portálom FinStat.

Najsilnejším mesiacom z hľadiska zakladania nových firiem bol v uplynulom roku marec. Pribudlo ich 2 196. Takmer 2-tisíc ich vzniklo…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/na-slovensku-vlani-vznikol-rekordny-pocet-firiem-za-poslednych-desat-rokov/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.