Novinky

Rusi používali vojnových zajatcov ako živé štíty, poslednou výmenou chcú zakryť porušovanie Ženevských konvencií

0 0

2024-01-04 10:26:06 – (SITA.sk)

Rusko podľa analytikov amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) súhlasilo s najnovšou výmenou zajatcov, ktorá bola najväčšia od začiatku vojny proti Ukrajine, pravdepodobne preto, aby ukázalo, že má „záujem konať v medziach medzinárodného práva a noriem“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa ISW tým možno chce Moskva prekryť informácie o neľudskom zaobchádzaní so zajatými Ukrajincami, ktoré je v rozpore so Ženevskými konvenciami. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

ISW totiž pripomína nedávne správy o tom, že Rusi použili ukrajinských vojnových zajatcov ako živé štíty a popravili zajatcov, ktorí sa vzdali a očividne…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/rusi-pouzivali-vojnovych-zajatcov-ako-zive-stity-poslednou-vymenou-chcu-zakryt-porusovanie-zenevskych-konvencii/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.