Novinky

Prezidentské voľby by opäť vyhral Pellegrini, v prvej trojke je však aj Fico

0 0

2024-01-04 14:50:42 – (SITA.sk)

Prezidentské voľby by vyhral predseda strany Hlas-SD a predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini. Vyplýva to z prezidentského volebného modelu (december 2023), ktorý realizovala agentúra MEDIAN SK bez zadávateľa.

Zber dát realizovala od 13. novembra 2023 do 17. decembra 2023, na reprezentatívnej vzorke 1 086 respondentov, starších než 18 rokov. Dáta boli zbierané kombináciou online a osobného dopytovania. Pellegrini by podľa modelu získal 30,3 percenta voličských hlasov.

Fico na treťom mieste

Na druhom mieste by skončil bývalý minister zahraničných vecí Ivan Korčok, ktorý na Pellegriniho stráca sedem percent, keďže by ho volilo 23,3 percenta voličov. Tretie miesto by podľa volebného modelu obsadil predseda strany Smer-SD a predseda vlády Robert…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/prezidentske-volby-by-opat-vyhral-pellegrini-v-prvej-trojke-je-vsak-aj-fico/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.