Novinky

Pre protivojnové názory od začiatku ruskej invázie zatkli vyše 1 600 Bielorusov

0 0

2024-01-04 15:27:50 – (SITA.sk)

Bieloruské úrady od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu zatkli najmenej 1 645 obyvateľov krajiny, pretože vyjadrili protivojnové názory.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa údajov bieloruskej ľudskoprávnej organizácie Viasna 82 z nich odsúdili na trest odňatia slobody od jedného do 23 rokov. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda.

Pre sabotáž železničnej dopravy od začiatku vojny na Ukrajine v Bielorusku podľa ľudskoprávnych aktivistov odsúdili 13 ľudí celkovo na 199,5 roka väzenia. Najmenej 35 ľudí postihli pre zdieľanie fotografií a videozáznamov ruskej vojenskej techniky v médiách a 13 Bielorusov za úmysel bojovať na strane Ukrajiny.


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/pre-protivojnove-nazory-od-zaciatku-ruskej-invazie-zatkli-vyse-1-600-bielorusov/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.