Novinky

Prahou prešiel pietny sprievod za obete streľby na Karlovej univerzite, k študentom sa pridali stovky ľudí

0 0

2024-01-04 16:27:48 – (SITA.sk)

Dva týždne po tragickej streľbe na Filozofickej fakulte Karlovej univerzity v Prahe sa v českej metropole uskutočnil pietny sprievod.

Ten v lampe symbolicky preniesol svetlo zo zapálených sviečok na pietnom mieste pred budovou Karolina, kde sídli vedenie univerzity, na Ovocnom trhu pred hlavnú budovu fakulty na Námestí Jana Palacha.

Vytvorili ľudskú reťaz

Sprievod vytvoril okolo fakulty ľudskú reťaz, ktorá budovu symbolicky objala, nasledovalo zapálenie symbolického ohňa na pripomienku masakry a rozozneli sa zvony za obete streľby. Informuje o tom spravodajský portál Novinky.cz.

Podujatie zorganizovali študenti Filozofickej fakulty. Pridali sa k nim stovky ďalších ľudí vrátane…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/prahou-presiel-pietny-sprievod-za-obete-strelby-na-filozofickej-fakulte-karlovej-univerzity/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.