Novinky

Nedávne narušenie poľského vzdušného priestoru ruskou raketou mohlo byť úmyselnou provokáciou, tvrdí Siewiera

0 0

2024-01-04 13:58:27 – (SITA.sk)

Varšava a jej spojenci nemôžu vylúčiť, že dočasné narušenie poľského vzdušného priestoru ruskou raketou pri nedávnom masovom raketovom útoku Moskvy proti Ukrajine, bolo úmyselnou provokáciou. Pre spravodajský kanál TVN24 to povedal šéf poľského Úradu národnej bezpečnosti (BBN) Jacek Siewiera. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Pri útoku na Ukrajinu 29. decembra Rusko použilo 158 bezpilotných lietadiel a rakiet. Podľa poľských predstaviteľov jedna z ruských rakiet prekročila hranicu s Poľskom a po zmene trajektórie sa vrátila na ukrajinské územie.

Siewiera uviedol, že poľské úrady „majú dostatok…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/nedavne-narusenie-polskeho-vzdusneho-priestoru-ruskou-raketou-mohlo-byt-umyselnou-provokaciou/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.