Novinky

Cudzinci, ktorí budú na Ukrajine bojovať za Rusko, môžu získať ruské občianstvo, schválil Putin

0 0

2024-01-04 17:07:53 – (SITA.sk)

Cudzinci, ktorí sa pridajú k ruským ozbrojeným silám počas invázie na Ukrajinu, budú môcť získať ruské občianstvo.

Na základe dekrétu, ktorý vo štvrtok podpísal ruský vodca Vladimir Putin, právo na získanie ruského občianstva budú mať aj príbuzní zahraničných bojovníkov vrátane ich detí.

Usilujú sa o cudzích bojovníkov

O občianstvo tiež môžu požiadať aj zahraniční bojovníci prepustení z armády zo zdravotných dôvodov, pre vek, skončenie zmluvy alebo z dôvodu skončenia stanného práva. Informuje o tom spravodajský portál Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rusko sa čoraz viac usiluje prilákať bojovníkov zo zahraničia pre svoju…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/cudzinci-ktori-budu-na-ukrajine-bojovat-za-rusko-mozu-ziskat-ruske-obcianstvo-schvalil-putin/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.