Novinky

Zákon o pomoci pri splácaní úverov na bývanie vstúpil do platnosti, je možné žiadať o príspevok

0 0

2024-01-02 10:02:24 – (SITA.sk)

Od utorku si môžu ľudia žiadať o príspevok na zvýšenú splátku úveru na bývanie. Ako informuje Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny, prvým dňom roku 2024 totiž vstúpil do platnosti zákon o pomoci pri splácaní úverov na bývanie. Štát na základe neho pomôže občanom Slovenskej republiky so zvýšenými úrokovými sadzbami v súvislosti s bývaním.

Príspevok na zvýšenú splátku úveru

„S nárastom úrokových sadzieb pri úveroch na bývanie sa zvýšilo aj finančné zaťaženie najmä nízkopríjmových domácností. Chceme predísť tomu, aby bola vážne ohrozená ich schopnosť splácať si tieto záväzky, a tým…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vofinanciach/zakon-o-pomoci-pri-splacani-uverov-na-byvanie-vstupil-do-platnosti-je-mozne-ziadat-o-prispevok/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.