Novinky

Formovali huby ľudskú evolúciu?

0 0


Existuje veľa záhad o ľudskej evolúcii a veľa otázok o tom, ako sme sa stali mysliacimi druhmi, ktorými sme dnes. The Stoned Ape Theory, tiež známa ako psychedelická teória opíc, je kontroverzná hypotéza, ktorá naznačuje, že psychoaktívne látky, konkrétne psilocybínové huby, ovplyvnili trajektóriu kognitívneho vývoja našich prehistorických predkov. Túto teóriu prvýkrát navrhol americký etnobotanik a mystik Terence McKenna vo svojej knihe „Food of the Gods“ z roku 1992. Podľa McKennu sa ľudia kvôli dezertifikácii v Afrike stiahli do zmenšujúcich sa tropických pralesov za stádami dobytka, ktorých trus priťahoval hmyz, ktorý podľa neho…

Toto PREMIUM OBSAH je pre PLUS+ iba členovia.
Prihlásiť sa Pridať sa teraz

Predvolený obrázok Predvolený obrázok

Jake Carter

Jake Carter je novinár a najplodnejší spisovateľ, ktorý bol od detstva fascinovaný vedou a nevysvetliteľný.

Nebojí sa spochybniť oficiálne naratívy a odhaliť zásterky a lži, ktoré nás držia v temnote. Vždy sa chce podeliť o svoje zistenia a postrehy s čitateľmi anomalien.com, webovej stránky, ktorú vytvoril v roku 2013.


Čítať ďalej..

Zdroj článku: anomalien.com
Obrázok zdroj: https://pixabay.com/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.