Novinky

Ukrajinci odmínovali viac ako 270-tisíc hektárov poľnohospodárskej pôdy, zamínovaná je jedna tretina krajiny

0 0

2024-01-03 17:17:58 – (SITA.sk)

Ukrajinské tímy realizujúce odmínovanie v priebehu roka 2023 prekontrolovali 274-tisíc hektárov poľnohospodárskej pôdy a 208-tisíc hektárov už odovzdali do užívania farmárom.

Uviedla to v stredu na Facebooku prvá podpredsedníčka vlády a ministerka hospodárstva Ukrajiny Julija Svyrydenková. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Odhaduje sa, že zamínovaná je jedna tretina územia Ukrajiny. Podľa Svyrydenkovej veľkú časť zamínovaného teritória tvorí poľnohospodárska pôda.

„To znamená neorané polia, nepozbieranú úrodu, stratené príjmy a pracovné miesta,“ konštatovala ministerka.


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/ukrajinci-odminovali-viac-ako-270-tisic-hektarov-polnohospodarskej-pody-zaminovana-je-jedna-tretina-krajiny/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.