Novinky

Slovenská sporiteľňa vlani rástla, očakáva však pre bankovú daň pokles zisku

0 0

2024-01-03 14:50:59 – (SITA.sk)

Slovenská sporiteľňa vlani rástla. „Ako už naznačili aj naše finančné výsledky od začiatku januára do konca septembra, predpokladáme, že za rok 2023 budeme mať lepší výsledok, ako sme čakali,“ povedala pre SITA hovorkyňa Slovenskej sporiteľne Marta Cesnaková. Ku koncu septembra evidovala skupina konsolidovaný zisk 219,1 mil. eur pri medziročnom náraste o 35,5 %.

Rast úrokových sadzieb

Je to podľa Cesnakovej najmä vďaka rastu úrokových sadzieb, ktoré sa po dlhých rokoch v blízkosti nuly dostávajú na vyššie úrovne. „Vzhľadom na plánovanú bankovú daň však bude tento nárast len dočasný a za rok 2024 už bude…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vofinanciach/slovenska-sporitelna-vlani-rastla-ocakava-vsak-pre-bankovu-dan-pokles-zisku/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.