Novinky

Archeológ objavil rozmŕzajúce sa staroveké mesto v Antarktíde

0 0


Výskumník oznámil vzrušujúci objav – staroveké mesto v Antarktíde. Satelitné údaje podľa neho naznačujú vznik starovekého osídlenia spod stáročného snehu a ľadu, pravdepodobne v dôsledku globálneho otepľovania (video nižšie).

Vedec poskytol fotografie zobrazujúce štruktúry pripomínajúce pyramídové tvary a vzory podobné uliciam starovekých miest.

Špecialista na satelitnú archeológiu preskúmal oblasť, kde predtým astronauti NASA objavili obrovskú podzemnú dutinu hlbokú asi 300 metrov, ktorá sa nachádza vedľa ľadovca Thwaites.

Napriek nepriamym dôkazom si štúdia vyžaduje potvrdenie a overenie od popredných odborníkov a organizácií.

Predstavitelia NASA túto informáciu zatiaľ nekomentovali. Závažnosť a spoľahlivosť takýchto vyhlásení sú otázne.

Treba poznamenať, že takéto významné archeologické objavy si vyžadujú podrobný lokálny výskum na potvrdenie alebo vyvrátenie. Vedecká komunita môže vykonať ďalší výskum na objasnenie informácií.

Expedície do odľahlých oblastí Antarktídy však komplikujú finančné a logistické problémy, čo sťažuje a predražuje takýto prieskum.

Predvolený obrázok Predvolený obrázok

Zoe Mitchellová

Zoe Mitchell je nezávislá výskumníčka a spisovateľka na mimoriadne témy. Má vášeň pre ponorenie sa do ríš UFO, paranormálnych javov a záhad.

Zoe má vyštudovanú žurnalistiku a veľmi sa zaujíma o históriu, mytológiu a folklór. Verí, že v realite je viac, ako sa na prvý pohľad zdá, a že pravda je často divnejšia ako fikcia.

Originál článok: https://anomalien.com/archaeologist-discovered-a-thawing-ancient-city-in-antarctica/

Zdroj : anomalien.com
Obrázok zdroj: https://pixabay.com/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.